Dnia 26 września 2018 roku uczniowie klas: drugiej, trzeciej i szóstej uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej w ramach Olsztyńskich Dni Nauki organizowanych przez UWM w Olsztynie. Pojechaliśmy autokarem do rezerwatu ptaków wodno – błotnych w Kwiecewie koło Dobrego Miasta. Od szosy do jeziora prowadziła polna droga. Idąc nią rozpoznawaliśmy ciekawe drzewa i krzewy: głóg, aronię, tarninę, dzikie jabłonie. Nad nami przelatywał jastrząb, w oddali pojawił się orzeł bielik. Gdy dotarliśmy na miejsce, oczom naszym ukazał się niepowtarzalny widok: jezioro mieniące się bielą pływających po nim ptaków. Po wodzie brodziły dziesiątki czapli białych, w oddali połyskiwały stada łabędzi. Przez teleskop oglądaliśmy kaczki: krzyżówki i krakwy. Obok trzcin brodziły żurawie. Na gałęziach krzewów siedziały sójki, które już teraz przyleciały do nas z chłodniejszych obszarów. Szkoda tylko, że zimny wiatr zmusił nas do powrotu….

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, niebo, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi, niebo, góra, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, niebo, trawa, góra, na zewnątrz i przyroda